31,093

Válasz: Társalgás

Szia Ancsa.
Sokan most érnek rá a nem kötelező védőoltásokat beadatni, pl. kulancs terjesztette vírusos agyhártya gyulladás ellen. A kötelezőket is úgy osztjuk be hogy szabi alatt ne kelljen máshoz bejönniük. Sok életkorhoz kötött szűrést kell csinálni.

31,094

Válasz: Társalgás

Kukucs... https://margit2.hu/animaciok/kukucs.gif


Ma elég sokáig "beszélgettünk" Hannával a neten este. Ha énekelek Neki, még mindig nagyon figyel rám. Táncolt is nekem., amikor mondtam, hogy "tánci, tánci". https://margit2.hu/ujforumba/szeret.gif


Lia!
Köszi máris átadom a jókívánságot, Boginak épp ma van a szülinapja, de volt mára programjuk, ezért tegnap haza is mentek. smile
Valóban nagyon finomra sikeredett a túrós-citromos torta. Jó hidegen ettük!https://margit2.hu/ujforumba/crazya.gif
A férjed biztos örült a pogácsának. Egészségére váljék! smile   Sajtos volt? https://margit2.hu/ujforumba/nemtudom.gif

Ancsa!
Te is de finom tortát hoztál áfonyával!... Én épp most ettem meg a maradék növényi tejszínhabomat áfonyával! https://margit2.hu/ujforumba/finom.gif
Ügyesen elrendezted a cicákat.  Ilyenkor hamar száradnak a ruhák, bármikor is mos a gép.
Könnyű, finom ételeket készítettél! tongue
Én is húzogatom a redőnyt a virágok miatt napközben...
Az erős nap bizony árt mindennek... Nagyon fontos a sok folyadék!!!
Na igen, Hanna nem tud sétálni, mindig igyekszik  valahova... és követni kell. big_smile

Szerencsére sok pálcikás és dobozos fagyink is van, fogyasztottunk is belőle! tongue

Szerintem is várjál a lekvárfőzéssel!  Én sem főzök mostanában még...

31,095

Válasz: Társalgás

Én kezdek álmosodni. Ma is 5 óra előtt keltünk. Korán reggel lehet dolgozni. Majd holnap is igyekszünk a főzéssel... meg boltba is kell menni...

Én már csak elköszönök mára. További kellemes estét, és nagyon jó pihenést! http://margit2.hu/ujforumba/wave.gif


Nyugodalmas jó éjszakát kívánok Mindenkinek!  http://margit2.hu/fotoalbum3/alvolampa.jpg

31,096

Válasz: Társalgás

https://margit2.hu/fotoalbum/joreggelt2.gif

Sziasztok! Ma már péntek van!  Mindenkinek nagyon szép napot kívánok mára is! https://margit2.hu/animaciok/szia.gif 

Az éjszaka most is jobban aludtam. Talán csak egyszer ébredtem, meg. Aztán 4 órától már fenn vagyok. 5 óra körül keltünk, és jöttünk le mindketten az emeletről.
Jelenleg kellemes a hőmérséklet. 21 fok van a kinti hőmérőnkön, de majd napközben 36 fok körül várható. Igyekezni kell a teendőkkel most még addig, míg ilyen az idő.

Ma zöldbableves lesz egy kis új krumplival bővítve. Aztán tésztát főzünk ki, amihez pörc is készül, tejföllel finom lesz. De van dió és mák is darálva... lehet választani. Fagyi meg van jó sok a fagyasztóládában. tongue 

Természetesen lesz ebéd utáni pihenő ma is, ez már nagyon kell, és elmaradhatatlan lett számunkra...

A folyadék fogyasztására figyeljetek oda ma is, ez nagyon fontos mindig!!! Ezt a figyelmeztetést nem hagyom ki ma sem! https://margit2.hu/ujforumba/pias.gif https://margit2.hu/ujforumba/pias.gif https://margit2.hu/ujforumba/pias.gif

A mai reggeli frissítő kávénkat is megittuk már a férjemmel együtt. https://margit2.hu/fotoalbum6/kvtiszik.gif https://margit2.hu/fotoalbum6/kvtiszik.gif

Most is hozom ide későbbre természetesen, mint mindig:


https://i.postimg.cc/KvQN9H8H/1kv25a.jpg https://i.postimg.cc/KvQN9H8H/1kv25a.jpg https://i.postimg.cc/KvQN9H8H/1kv25a.jpg https://i.postimg.cc/KvQN9H8H/1kv25a.jpg

31,097 Utoljára Lia szerkesztette (2026-06-26 07:34:27)

Válasz: Társalgás

Sziasztok!
Nagyon szép napot kívánok én is a dolgozóból. Ma még dolgozunk, után jöhet egy kis szabadság, valahogy most nagyon várom.

Margitka!
Köszi a reggeli kávét.
Tegnap egy nagymama kisérte el az unokáját, ő sütötte a pogácsát, krumlis pogács volt, jó puha volt, a férjem örült is neki. Kaptam egy kevés meggyet is, ma leszedi a férjem a maradék cseresznyét, kimagozza, holnap sütök még egy sütit belőle, és a joghurtba valót is megcsinálom.
Üvegben eláll.

31,098

Válasz: Társalgás

Szia Lia!

Ma már negyed 6 után a Tescóban voltunk.. azt hittem, hogy csak mi leszünk ott... de mások is így gondolkodtak... Szerencsére azért mindent kaptunk. smile

Akkor már csak letelik a mai nap, és jön a várva várt szabadság!   Mennyi ideig leszel szabin?  https://margit2.hu/ujforumba/nemtudom.gif

Biztos finom lehetett az a pogácsa! Mi is most a legjobban a krumplisat szeretjük!  https://margit2.hu/ujforumba/finom.gif
Ha nyújtottam egyet Hannának, már vigyorogva nyúlt érte, és bele is harapott! big_smile   

A fiamnál is érett már egy kevés meggy, azt is le kell szednünk... Te is nagyon finomakat készülsz csinálni!  tongue


Már kora reggel megöntöztem, a férjem lenyírta a füvet. Most pedig kész 2 napra a zöldbableves, és a tészta is kifőzve... Káposztás is lett, és üres ...  A pörc is elkészült, és van dió, mák darálva..

Most egy kis lazítás lehet.   https://margit2.hu/ujforumba/circling.gif

31,099

Válasz: Társalgás

Margitka!
Ügyesek voltatok, korán bevásároltatok, én majd munka után megyek majd. Holnapra lecsó van tervezve.
Hétfőtől 3 hétig leszünk szabin, hétfőn elmegyünk Gyulára 5 napra.

31,100

Válasz: Társalgás

Lia!

Mi már délután nem akarunk menni sehova sem... főleg ahol sokan vannak... https://margit2.hu/ujforumba/csodalk.gif

Akkor Neked kitartás a vásárláshoz!  https://margit2.hu/ujforumba/law.gif

Finom lesz a lecsó!  Mi is szeretjük... már lassan itt is lesz. tongue

A 3 hét elég jól hangzik!  Biztos jó lesz ismét Gyulán! Jó kikapcsolódást, érezzétek majd jól magatokat! Ott majd tudsz pihenni!  https://margit2.hu/ujforumba/papakacsint.gif

31,101

Válasz: Társalgás

https://i.postimg.cc/BZFjLzHF/dcba23b3-117d-4848-bcc6-9723cda7e3d5.jpg

Szervusztok,itt is vagyok!
Mit mondjak?Nem fázunk!
Reggel tök jó volt menni a munkába,még hűvös volt szinte,borzongtam,hazafele már jól kimelegedett,de nem volt vészes,még piacra is bementem,vettem eg szelet dinnyét,pradicsomot,barackot enni,meg rámbeszélte az eladó a nagy kupac puhább barackot, hogy ideadja ingyen csak vigyem el,mert menne haza!Csináljak belőle,lekvárt vagy fagyit!Mondjuk ehhez tudni kell hogy az eladó volt osztálytársam! big_smile
Vettem még  házi szalonnát egy darabot,egy darab húsos,főtt császárszalonnát,egy fél kilónyi szalámit,abból a fajtából,amit apu nagyon szeretett,az eladónő mindig mondja is, hogy apu mindig azt a fajta szalámit vette!Bementem egy vasedénybe a piacon és vettem egy tekercs zöld árnyékoló hálót, 10 m,és már fel is húztuk a macskavédő háló alá,mert megszűri a napot de átereszti az esőt és a szelet,jobb,mint a napvitorla,azt leszedtük.Csak sajnos nem volt elég csak a fél udvarra,a másik felén maradtak a napernyők....Viszont alaposan kipurcantunk,LAcit is meg kellett várjam egyedül nem bírtam felrakni,de ketten végeztünk elég hamar,így már nem égnek a virágaim.Egészen lepirította a nap vállaimat míg dolgoztunk.Ettünk is,utána zuhany,ma már semmit nem csinálunk,nagy a meleg.Holnap még nagyobb lesz.Reggel korán megfőzöm majd a barackot lekvárnak.,meg valami kaját is összedobok,de igyekszem korán végezi és ezt a két kánikulai kibekkeljük  majd benn a házban.
Margitka!
Korán mentetek,de jól is tettétek,hamar,míg hűvösebb van.Főztél is többfélét,ügyesen megoldottad a tészta mindig nyerő,mert bármit lehet mellé vagy rá tenni.
Lia!
Juj de jó Neked már,három hét szabi?És mentek is pancsolni!Nagyszerű lesz,érezzétek nagyon jól Magatokat!Az a ragu,amit leírtál üvegekben is eláll a kamrában?

31,102

Válasz: Társalgás

Ancsa!

Ez a tengeres kép most jó... bele is mennék, ha közel lenne!  De majd később a jakuzziba kimegyünk.. most 35,5 fok van, ez sok...

Én most végeztem a hajmosással, egy kicsit frissebb lettem, de szerdára már kaptam időpontot  a fodrásznőmnél, muszáj lesz vágatni!

Tehát Ti sem fáztok! ... Jól jártál a piacon a sárgabarackkal!  A volt osztálytársad is rendes volt... de Ő biztos nem akarta megfőzni, és már melege is lehetett, igaz!  https://margit2.hu/ujforumba/papakacsint.gif

Alaposan bevásároltál. A zöld háló jó lehet... de ebben a melegben a munka nagyon fárasztó lehetett odakint... https://margit2.hu/ujforumba/csodalk.gif

Nekünk holnapra lesz maradék máról, de a férjem megkért, hogy azért egy fél adag kefires lángost süssek... na persze beleegyeztem.

Mi is igyekszünk holnap is 5 óra körül már a konyhában lenni... Meg a darazsak is nagyon elkezdtek a levelezőládában kaptárt készíteni. Amikor a múlt héten Gábor észrevette, bespray-zett... de most újra volt egy kezdeményezés.. A nagy fiam kipiszkálta, szerencsére most nem volt benne darázs... Reggel majd elugrunk még mert kell újat venni...

31,103

Válasz: Társalgás

A fürdésen túl vagyunk. Én most már csak elköszönök mára. További kellemes estét, és nagyon jó pihenést! http://margit2.hu/ujforumba/wave.gif


Nyugodalmas jó éjszakát kívánok Mindenkinek!  http://margit2.hu/fotoalbum3/alvolampa.jpg

31,104

Válasz: Társalgás

https://i.postimg.cc/L40zww5B/joreggelt-a.jpg

Sziasztok! Szombat van! Mindenkinek nagyon szép napot kívánok mára is! https://margit2.hu/animaciok/szia.gif   
Az éjszaka most is jobban aludtam. Csak egyszer ébredtem meg hajnali 3 órakor. Aztán fél 6 előtt ébredtünk, és jöttünk is le mindketten az emeletről.

Jelenleg kellemes a hőmérséklet. 21 fok van a kinti hőmérőnkön, de majd napközben 38 fok körül várható. Igyekezni kell a teendőkkel most még addig, míg ilyen kellemes az idő.

Ma is zöldbableves lesz ebédre, tegnapról maradt. Aztán főtt tészta is van, amihez pörc, tejföl. De maradt dió és mák is darálva... Egy kis kefires lángos is lesz. Fagyi meg van bőven a fagyasztóládában. Tegnap délután is vettem elő hármunknak.:P 

Természetesen lesz ebéd utáni pihenő ma is, ez már nagyon kell, és elmaradhatatlan lett számunkra. Délután már csak a lakásban leszünk.

A folyadék fogyasztására figyeljetek oda ma is, ez nagyon fontos mindig!!! Ezt a figyelmeztetést nem hagyom ki ma sem! https://margit2.hu/ujforumba/pias.gif https://margit2.hu/ujforumba/pias.gif https://margit2.hu/ujforumba/pias.gif

A mai reggeli frissítő kávénkat is megittuk már a férjemmel együtt. https://margit2.hu/fotoalbum6/kvtiszik.gif https://margit2.hu/fotoalbum6/kvtiszik.gif

Most is hozom ide későbbre természetesen, mint mindig:


https://i.postimg.cc/nzDQ5fWs/01kv6ab.jpg https://i.postimg.cc/nzDQ5fWs/01kv6ab.jpg https://i.postimg.cc/nzDQ5fWs/01kv6ab.jpg https://i.postimg.cc/nzDQ5fWs/01kv6ab.jpg