6,361

Válasz: Társalgás

Ancsa!

Látod, hogy igaz a közmondás, hogy:  "Jó az öreg a háznál!"... Én sem kockáztatnék! smile
Így Atti is azon lesz, hogy minél jobban kiszolgáljon, hogy teljesen rendbe jöjj, és tudjad majd Te elrendezni a teendőket!   http://margit2.hu/ujforumba/papakacsint.gif 
Na meg a főzésben is elfáradhatsz még holnap is... Most még csak ne nagyon vagánykodjál!

6,362

Válasz: Társalgás

Sziasztok!

Margitka! Finom ebédetek volt, de nem hallottam még ilyet hogy a dara tésztát savanyú ubival is lehet enni! Már olyat igen, hogy a tejfölös húst vasanyú ubival ették.
Mára gombalevest főztem, második maradt tegnapról. Sütöttem túrós kalácsot és lett egy fahéjas rúd is.
http://kepmester.silihost.hu/images/1641/8365/00002271.JPG
Még meleg alig lehetett vágni, de nagyon finom lett kicsit megkóstoltam, nem bírom kivárni még meghűl!
Mi sem úsztuk meg a betegséget, a fiam most telefonált 3-kor ment a gyerekért 38.8 fokos a láza. Orvos 5 órától van 7-ig, nem fáj sehol, nem köhög, nem tüsszög. Már csak nyolcan voltak a csoportban, mindenki lebetegedett. Holnap lett volna a farsang. Éppen azt beszéltük, hogy csak erősödik egy kicsit, mert eddig jól bírta, hisz a többi gyerek már előtte lebetegedett.
Alig várom hogy megint hívjanak, kapott láztól gyógyszert, remélem egy kicsit azért levitte a lázát.

Este megnéztem a Szulejmán filmemet, szeretem nézni. A szomszédunk kutyája estétől hajnali fél háromig egyfolytában ugatott. Már felkeltem mert nem aludtam, megnéztem az órát, hát borzasztóan mérges voltam! Ez már sok!! Ez nem mehet így tovább! Mindenkit idegesít, látom, csak nem mondják, de senki nem mer szólni, csak sunyítanak! Valaki vigye el a balhét!

Ancsa! Örülök, hogy jobban vagy! Gyönyörű képet hoztál! Én már a tavaszt várom, már unom ezt az időt, itt reggel esőre ébredtünk, ronda iddő volt.

6,363

Válasz: Társalgás

Margitka! Én is megnéztem a Sohasem ártok c. filmet, nagyon meghatott. Egyszer abba kellett hagyni, mikor a gyerek nagyon beteg volt, nem tudtam nézni!

6,364

Válasz: Társalgás

Szia Ilona!

Akkor elárulom Neked, hogy én a darás tésztát mindig is csak savanyú uborkával ettem, sőt a szüleim is. Tulajdonképpen mindig is sokkal jobban szerettem a sós és savanyú ízeket... Anyukám amikor például réteseket nyújtott, egymás után sütött egy csomó tepsivel is... de a végén nekem mindig készített sós túrósat is! tongue
Na és a darás tésztát is csak már felnőtt koromban kóstoltam meg először édesen, lekvárral...

A gombaleves is nagyon finom tud lenni...Hú és ez a túrós kalács nagyon nagyon guszta! Jó lenne leemelni legalább 1 szeletet belőle!  A fahéjas rúsdat sem hagynám ki! tongue

Sajnálom, hogy elért Benneteket is a betegség! Ez a láz is nagyon rosszkor érte el az unokádat... képzelem, hogy mennyire el van keseredve, hogy a farsangból kimarad... Jobbulást kívánok Neki! http://margit2.hu/ujforumba/szeret.gif

Az éjszakai kutyaugatás nagyon bosszantó lehet... sad

A film látom, hogy Rád is nagy hatással volt....  bizony mi is nagyon drukkoltunk a családnak!

6,365

Válasz: Társalgás

Délután kipróbáltam egy új levest, mert tetszettek az összetevői. Már meg is kóstoltam, nagyon finom lett ez a "Pikáns répaleves almával és áfonyával".  http://margit2.hu/ujforumba/finom.gif
Már fel is tettem a receptet, mert máskor is el akarom készíteni. smile

http://kepmester.silihost.hu/images/279/10607/00000495.jpg

6,366

Válasz: Társalgás

Elköszönök mára... További kellemes estét, és nagyon jó pihenést! http://margit2.hu/ujforumba/wave.gif

Nyugodalmas jó éjszakát kívánok Mindenkinek!  http://margit2.hu/fotoalbum3/alvolampa.jpg

6,367

Válasz: Társalgás

Szia Margitka!

Köszi, most hívott a fiam azt mondta a dokinő, /most nem az volt akihez szokák vinni, ez ügyelt/hogy bekapott egy vírust a sok közül. Most csak kicsit meleg a feje, de később biztosan lesz melegebb is. Jó kedve van,kicsit keveset eszik. Remélem hamar rendbe is jön.  Ezek szerint akkor nem influenzás!?

Hozok a fahéjas kalácsból is kihült szépen lehet szeletelni, a fele már elfogyott.
http://kepmester.silihost.hu/images/1641/8365/00002272.JPG

Biztosan finom ez a leves, mert úgy is néz ki, nagyon guszta és a színe is szép!


Én is további szép estét kívánok Mindenkinek!

6,368

Válasz: Társalgás

http://kepmester.silihost.hu/images/1703/10978/00000021.jpg

Jó reggelt,szervusztok!
Jól aludtam,már a náthám elmúlóban,nincs úgy bedugulva az orrom,tudtam aludni jól,nem köhögtem éjjel.Most reggel viszont igen,felköhögtem,a lerakódott lepedéket,jól esett,megvakarta a  torkom..a sok kinlódott ,száraz köhögés után,esküszöm jól esik..
Kikészitettem a fagyóból a húsokat,húsleves lesz,borjú húsból és van némi csirke csontikám azt is beleteszem,valamint tökfőzelék sertéspörivel.Atti megy bevásárolni,ő is azt mondta,jobb ha még nem megyek ki..vitte a listát,aztán van telefon ha valamit nem tud,majd felhiv onnan.
Tegnap este befejeztem a gyógyszeres kezelést.Viszont van ACC-m itthon ma abból fogok inni vagy két három napon át,mert az jól kitisztitja a légutakat.iszom a C vitamint továbbra is  és van fenyőrügy szirupom is.

Ilona!
Sajnálom,hogy megint beteg lett a kicsi,de hallom mindenki megbetegedett a csoportban...ezek a virusok évről évre egyre agresszivabbak!Reméljük hamar átmegy rajta .Az nagyon idegesitő lehet ha egész éjjel ugat a kutya...nem a Hold miatt volt?Persze nem az állat hibája,a gazdája kellett volna már kicsi korától megtanitsa...de ahogy látom nem törődik se a kutyával,se a szomszédokkal..
Fenséges a túrósod is,meg a fahéjas is!

Margitka!
Érdekes ize lehet a levesnek,én nem nagyon eszem a gyümölcs leveseket,inkább ha főzök akkor kompótnak,frissen eszem.A répa az almával jól megy,és csupa vitamin!

Lia!
Puszi,biztosan nagyon sok a beteg,nehezen gyógyulnak az emberek.Én is most jöttem rá,hogy mennyire fájt mindenem mielőtt levert a lábamról,midig mondtam a hátam is fáj,most nem fáj semmi,még az ujjperceim is fájtak,meg a fejem,juj szombaton éjjel nem aludtam miatta semmit...

6,369

Válasz: Társalgás

Sziasztok!
Jó reggelt! Mindenkinek szép napot kívánok! http://margit2.hu/animaciok/szia.gif
Ilona!
A vírusok nagyon agresszíveik tudnak lenni, és a gyerekeknek nem annyira ellenálló a szervezetük... bár szerintem a felnőtteket sem kíméli... Remélhetőleg hamar rendbe jön a kis unokád, de ennie kell, hogy erősödjön, és persze a sok folyadék is szükséges!  Csak gyógyuljon meg hamar!  http://margit2.hu/ujforumba/law.gif
Köszi a kóstolót a fahéjas kalácsból is! Igazán szépen tudtad szeletelni, nagyon guszta!  http://margit2.hu/ujforumba/finom.gif

Ancsa!
Egyetértek, a kávé illatával kapcsolatban... ha érzem csak az illatát, már frissebb vagyok, na persze ha kóstolhatom is, az az igazi! tongue
Most jól aludtunk mi is éjszaka, de azért egyszer-egyszer mindegyikünk megébredt egy picit... Arra ébredtem, hogy meghallottam amikor a fiam felkapcsolta lent az előszobában a villanyt, mielőtt indult...
Az jó, ha Te is tudtál aludni, akkor lassan, de biztosan gyógyulgatsz. Helyesen döntöttetek, Atti majd megoldja a bevásárlást, ha van lista, és még a telefon is ott van nála, ha valami gondja akadna... vagy esetleg még Te szeretnél valamit...
Akkor jó főzést, de csak annyit dolgozzál, amit nagyon muszáj! http://margit2.hu/ujforumba/papakacsint.gif

A krémlevesek nekem nagyon bejönnek... Tulajdonképpen ez egy kicsit újabb variáció, a gyömbér íze is érezhető benne, na és az alma mellett finom az aszalt áfonya is. Biztos, hogy többször el fogom készíteni, mert gyors, és üdítő! smile

Itt most csepereg az eső, azért én még ma is beindítottam a mosógépet, mert holnap ár nem szeretnék mosni... majd fent kinyitom az ablakot a fürdőszobában, és ott kiszellőzhetnek a kiteregetett ruhák... estig meg majd megszárad a melegben minden...
Na lassan lehet készíteni a reggelit is...  Jó étvágyat kívánok hozzá! ... http://margit2.hu/animaciok/joetvagyat.gif

6,370

Válasz: Társalgás

http://kepmester.silihost.hu/images/1703/9679/00000056.jpg

Itt is esett egy kis es ő,felhős is,de mintha szakadozna,félek ha kisüt anap,hosszú telünk lesz,a mci visszabújik!Ezért hozok havas képet!
Fő a húslevesem,főztem tökfőzeléket és most fő a pörkölt hozzá.Atti vásárolt,nem mentem ki,bőven köhögök fel,apunak s küldtem a gyógyimból,fenyőszirupot,Septoletet,gyógycukorkákat,ACC-t...természetesen antibiotikumot nem,azt beszedtem meg amúgy is,ami egynek jó,nem biztos hogy másnak is...de szirupot jó ha iszogat.és a szopogatós tabletták is enyhitik  a köhögést,tisztitják a torkot.Mig fő az étel le -leüldögélek,nem eröltetem,a leves amúgy is sokáig fog főni,lassan,nyugodtan.Van egy pomeló,az lesz a desszert,nem sütök,ahhoz még nem érzem magam elég erősnek.

6,371

Válasz: Társalgás

Sziasztok!
Mindenkinek szép napot kívánok!

https://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/7/94/929/94929060_5a06e5463f1e.jpg

Margitka! Reggel beszéltem a menyemmel este még 10 órakorvolt láza,kapott lázcsillapitót és csak reggel 6-kor lett megint. Nagyon izzadt éjszaka, szerintem az jó már. Még aludt mikor hívtam, de nem is ébreszti fel hagy pihenjen ameddig csak akar. Mára már csak 6-an vannak az oviban.
Annak örülünk, nem influenzás eddig.  Sok gyümölcs van otthon, amit eszik, remélem hamar túl lesz rajta. Hétfőn már mehet oviba, ha nincs láza és jól van, vissza sem kell vinni csak akkor ha nem jön helyre.

Ez a finom leves a meleg napokban biztosan jó lesz nyáron! Én másodikat főzök, birsalmaszósz lesz halacskával ezt kérte a férjem.Tudod a halacska, ami töltelék és olajban kisütve! Mindenki szereti sokat készítem!

Itt reggel megint esett valami, még mindig nincs jó idő. Én is teszek egy adag ruhát a gépbe, tegnap akartam de az idő még rosszabb volt ezért halasztottam.

Ancsa! Jaj de örülök, hogy jobban vagy! Jó hogy nem mentél a boltba, már csak azért is, mert még  gyenge vagy és vissza ne essél megint.
A kutya azért ugat mert nincs otthon senki. Kimentek a fiatalok Kanadába, a kutya sajnos meg itt maradt. Ketten vannak, de csak az egyik ilyen lökött! Nincs ki foglalkozzon velük, a szülők csak akkor jönnek mikor etetik. Van egy 94 éves mama a háznál, aki süket annak ugathat nem zavarja! A menhelyből hozták ki a fiatalok, de szegény kutyáknak így sem lett gazdájuk.Inkább maradtak volna ott. Erre nem gondoltak,hogy ők elmennek, a kutya meg marad,hiányzik neki a gazda!

Lia! Remélem jól vagytok, senki sem beteg nálatok!

6,372

Válasz: Társalgás

Jaj ez nagyon szomorú Ilona!Szegény jószágok ,akkor nem csoda ha ugat,a kutya is fél egyedül sokszor a sötétben,ezt sokan nem tudják!Ha hallja a hangját azt hiszi nincs egyedül...jó hogy a kicsi jobban van az izzadás jó,öli a bacikat.Én jobban vagyok,de vigyázok,nem eröltetek semmit,nehogy visszaessek.