16,909

Válasz: Társalgás

Sziasztok!

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/144038842_3657337497719787_5275741387531427626_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=NIkhsznSWDkAX87VZ_n&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=c20e1ba30f9fd78e6ddcc5642a4edce9&oe=60406F90


Margitka!

Örülök, hogy jobb egy kicsit! Rendes a férjed sokat besegített!

Nem fogyott ki teljesen a tartályból, de kellett több mint 3 vödörrel pótolni a vizet.

Utána csak össze kellett takarítani, mert jött le egy kis szemét is a padról.

Már hamarább akartam jönni, de megint egy telefon beszélgetés volt a szomszédasszonyom hívott.

Sütöttem túrós perecet, most lett készen mi már meg is kóstoltuk, finom lett. Megkívántuk az édességet, hoztam kóstolót.


Lia!

Hát nem unatkozunk most sem. A mai séta elmaradt!


Klárika!

A túlfolyót lentről is fel lehet tölteni, de van mikor csak kevés kell bele, akkor vödröt használunk.

Már nagyon várjuk a jó időt, reméljük itt lesz hamar! Itt is csúnya idő volt ma. A csúsztatott palacsintára én is kíváncsi vagyok, hogy milyen!  Vagy olyan mint a csőben sült krumpli? Úgy emlékszem, hogy a rakott krumplit hívják így, vagy talán nem jól emlékszem? 


https://i.postimg.cc/G9BckJ6y/IMG-20210203-162223-1.jpg

16,910

Válasz: Társalgás

Ilona!

Csodás ez a kép, amit hoztál még estére! smile

Igen, nem panaszkodhatok, valóban csak pihentem egész nap, a férjem megcsinál minden fontos munkát szerencsére.
Nekünk is van itthon túró, de én most nem kezdek bele semmi sütésbe...  Majd, ha jobban leszek akkor is inkább sós sütit sütök, az a kefires pogi nagy siker volt a hétvégén a gyerekeknél is, még vasárnap is dicsérték, pedig szombaton sütöttem.
Te viszont ma is kitettél magadért! Finom lehet a pereced, guszta a fotón! ! https://margit2.hu/ujforumba/finom.gif


Én már most is csak elköszönni jöttem, jól esik még mindig, ha pihenek csak...  El is kezdtük a fürdést, hamarosan én következek.


További kellemes estét, és nagyon jó pihenést! http://margit2.hu/ujforumba/wave.gif

Nyugodalmas jó éjszakát kívánok Mindenkinek!  http://margit2.hu/fotoalbum3/alvolampa.jpg

16,911

Válasz: Társalgás

Icukám!
A csúsztatott palacsinta , olyan,hogy vaj is kerül a tésztájába, ki van keverve a tojás sárgájával,és cukorral,majd tej, kevés liszt, ésa tojás fehérje habként. Sütni kicsit lassabban kell, mint a hagyományosat, de csak az egyik oldalát, és kicsúsztatjuk a palacsinta sütőből.Az eredeti receptben szépen egymásra egyiket a másikra, de én fel szoktam tekerni. Akármely módszerrel készül, vaníliás porcukorral gazdagon meg van hintve, így finom édes vaníliás,ééés habos. Isteni. De  én ma csak elhalasztgattam. Holnap gulyás leves lessz, azután is tökéletes lessz.


Margitka!

Tényleg ennyire érzékeny vagy az időjárásra?Nem lehet, hogy felfáztál?A vese is  okozhat ilyen problémát.Meg még egy csomó minden. Lia lehet összeszid, de én úgy gondolom, a vérnyomás ingadozása tünet, és nem betegség. Jó pihenést neked!


Lia!

Egyébként  nálunk is így megy a rendelés mindenütt.Ezt a receptet a műholdra kűldjük rendszert hamarabb is kitalálhatták volna.Ez sokkal gyorsabb, és kényelmesebb , mint ott ülni fél délelőtt a rendelőbe.


Na én is alszom most már. Apának megy a sí, de jót alszik rajta. Mindegy, nem kapcsolom el, bedugom a fülest, és hallgatok egy hangos könyvet, én azzal
szoktam aludni, ha nagyon jár az agyam alvás helyett.


Jó éjt mindőtöknek, álmodjatok szépeket!

16,912

Válasz: Társalgás

ÉBRESZTŐ!!!!   https://i.postimg.cc/4d4ZWd1G/ebresztoo.gif

Sziasztok! Jó reggelt! Mindenkinek szép napot kívánok mára is! https://margit2.hu/animaciok/szia.gif
Klári!
Már egy hete ingadozik a vérnyomásom, nekem általában 120/80 szokott lenni, és ez jó is volt.. de sajnos most eléggé ugrál föl-le... Kedden felhívtam a háziorvosnőmet, és mondta, hogy mérjem naponta legalább 3-szor, írjam fel, és majd 1 hét múlva menjek be, kaptam időpontot. Akkor megbeszéljük, hogy mi a gond... De Ő is a frontra gondol, ahogy én is.
Este már 9 órakor elaludtam, aztán éjszaka 3-kor megébredtem, és nehezen aludtam vissza, de sikerült még reggel jól elaludni. Már egy mérést csináltunk, ez elég elfogadható...de tegnap is hasonlóan indult a napom...   
A csúsztatott palacsinta érdekes lehet, még nem próbáltam ki, de talán majd ezután. A gulyásleves tartalmas, ahhoz valóban nagyon finom lesz. tongue
Mi most egyeztünk meg a karalábéleves mellé ma rakott krumpli fog készülni...

Már elkészült a kávé, ma is csak reggel iszok, és fél adagot sok tejjel! https://margit2.hu/ujforumba/finom.gif

Most is hozom a későbbi kávékat:


https://i.postimg.cc/nhtByp1R/01kv14.jpg https://i.postimg.cc/nhtByp1R/01kv14.jpg https://i.postimg.cc/nhtByp1R/01kv14.jpg

16,913

Válasz: Társalgás

Sziasztok.
Nagyon szép napot kívánok én is Mindenkinek.

Itt kellemes az idő,+7 fok volt reggel, süt a napocska.

Margitka.
Köszi a kávét, finom ebédetek lesz.
Én takarítok, a fagyasztót szeretném átköltözteni kisebbe, most nem fogy annyi, feleslegesen megy a nagy láda.
Délután dolgozom, megint odarendelem a férjem, együtt sétálunk haza


Klári..
Mi is szeretjük ezt az ereceptes megoldást, de van olyan hogy 10 perce telefonált, majd vissza hív, hogy itt áll a gyógyszertárban és még nincs fent a recept, na akkor mérges vagyok egy picit. Az igazolásokra találhatnának ki valamit, mert a telefonok nagy része abból áll hogy írjunk igazolásokat.

16,914

Válasz: Társalgás

Szerbusztok Kislányok!

Igazán szép napunk van ma!  Bár reggel  az esőben meg se fordult a fejemben,  hogy ilyen szép napsütés lesz kilenc órára.

Lia!

Hát sok türelmetlen ember van az biztos.Adj uram, de máris szemlélettel élnek.  De ez csak másokra vonatkozik ám,  rájuk nem.  Nagy munkába fogtál,a derekadra vigyázz,  a hűtő láda alja nagyon mély, sokat kell és nagyot hajolni mire kipakolja az ember lánya.A kimosásáról nem is beszélve.

Margitka!

Finom kávét tálaltál .A rakott krumplit mi is szeretjük, jó az ötlet. A jövő heti menűben helye lesz. Nekem ezekkel az éjszakai ébredésekkel az a bajom, hogy addigra már valamennyire kialszom magam, és elkezdek gondolkozni. Na erre  jött számomra a hangoskönyv megoldása. Régebben tv-tnéztem, de akkor apa is felébred.Így viszont a fülhallgatóval csendben tudok lenni, mégis lefoglalja az agyamat.
Kíváncsi leszek neked mit mond a doki néni.   Én elég rosszul aludtam most, rosszat álmodtam. Időnként szoktam, de hogy miért , azt a csuda se tudja.Aztán a macskára ébredtem fel.Az már 4kor volt,utánna már csak hangoskönyveztem, nem aludtam vissza.

16,915

Válasz: Társalgás

Kukucs... https://margit2.hu/animaciok/kukucs.gif   

Na most benézek egy kicsit, mielőtt lepihenek...

Lia!
A reggeli után átléptünk a boltba, mert kevés volt a tejföl, és tojás is kellett. Az ebéddel hamar elkészültünk ketten. Én magamnak még egy kis paradicsomlevest is főztem. Az ebéd utáni rendrakást követően kimentünk a kertbe levegőzni.
Itt is nagyon szép idő lett mára, jelenleg 12 fok van árnyékban. smile
Nagy munkába fogtál, de ha így elfér minden, akkor jól tetted! Akkor jó munkát  a dolgozóban, hazafelé pedig kellemes sétát kettecskén! https://margit2.hu/ujforumba/law.gif

Klári!
Itt nem volt eső ma, de egyre jobban fúj a szél most!  Különben nagyon kellemes a levegő odakint... Holnap mi is gulyáslevest főzünk 2 napra, most meg Tőled kívántuk meg!  tongue
Én nem szeretem, ha szól a tévé, amikor aludni akarok... de van amikor meg a csend miatt nem sikerül... a fene tudja, hogyan lenne jobb...

16,916

Válasz: Társalgás

Sziasztok!

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/142486167_1895412200609191_7749174268288566360_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=2nCICQ3EocoAX-zu9de&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=c3dcb2d0215790043eaf14a62f98b9e9&oe=6042092D


Margitka!

Köszi a finom kávét, már a másodikat isszuk! Végre ideértem délutánra. Itt szépen süt a nap, de borzasztó nagy szél van. Már a fejem is megfájdult, így keltem reggel fejfájással. Azt már észrevettem, ha nagyon fúj a szél, akkor megfájdul a fejem.Na de nem tudunk mit tenni,ez van!

Finomat főztél másodiknak! Ma itt is ez volt betervezve, de változott. Nem akartam menni ma a boltba, ma a férjem ment volna, de közben meggondoltam.
A hajamat be kell már festeni, és festéket kellett vennem, amit a férjem nem vállalt be. Így mentem én is. Jól elment a délelőttünk. Előtte elkészítettem az oldalast a kuktába, majd ha hazajövünk akkor folytatom a sütését. Közben szólt a barátnőm, hogy van szilvalekvár, hát elmentünk érte. Na mindenképpen be kellett mennünk, aztán jól elbeszélgettünk, háromnegyed tizenkettőre értünk haza. Volt nagy rohanás, gyorsan főztem az oldalast, egy óra után ebédeltünk meg.

Még szerencse, hogy reggel jól bereggeliztünk és kibírtuk a délutáni ebédig!



Klárika!

Köszi a receptet! Nagyon finom lehet így is a palacsinta. Mindenképpen ki fogom próbálni én is.

Annyira szép az idő ezzel a napsütéssel,  szinte a levegőben érezni a tavasz illatát! Csak ez a nagy szél csillapodna egy kicsit.
Ügyes , dolgos lehet Dani fiad, ha még a fejést is bevállalja! Tudod.e, hogy nagyon kicsit voltam, talán 8 éves mikor én is fejtem.
A szomszédban volt tehén, és megkértem Anna nénit, tanítson meg, hát megtanított. Szerettem csinálni, mindig mente mikor fejni kellett. Anyuék ha nem voltam otthon, mindig tudták hol kell keresni. 

Na meg mikor gyerek született a faluban, akkor is én voltam az első, hogy ott voltam. Ha kerestek, azt nézték, hogy hol született gyerek, vagy a szomszédban vagyok és fejek!


Lia!

Remélem sikerült a ládát rendezni! Ezt én sem szerettem tisztítani, mindig halasztottam ameddig lehetett!

Jó sétát délután, ott nincs nagy szél?

16,917

Válasz: Társalgás

Halihó mindenkinek!

Icukám, magadnak szoktad átfesteni a hajad? Én ezt nem merem bevállalni. Eleve festve is talán egy éve van, sajnos nagyon őszül már.Így csak rászántam magam. De annyira nem vagyok bátor, hogy neki álljak. A szomszéd néninek szelíd tehene lehetett. Az enyémekhez nem merem oda engedni az uncsikat, van amelyik kifejezetten haragszik a kicsikre.  A szél ellen nem használna ha az egyik füledet bedugnád ? Egy próbát lehet megérne.

Margitka!

Akkor a ma déli szundikálás el is maradt? Én próbáltam, de valamelyik lurkó épp neki állt fát hasogatni. Megállapítottam, hogy erről ennyit, de ki vagyok én, hogy megakadályozzam, hogy dolgozzon aki akar. Most aztán ásítozok itt jobbra balra.

16,918

Válasz: Társalgás

Sziasztok újra! https://margit2.hu/ujforumba/integet2.gif
Most már én is itt vagyok megint egy kicsit.

Ilona!
Igazán ünnepélyes ez a hófehér krizantém csokor a raffaellóval!  Öröm ránézni a képre! Köszi! https://margit2.hu/ujforumba/law.gif
Itt végre a szél lecsillapodott. De kezd lassan sötétedni, ma már nem megyünk ki. Neked elmúlott a fejfájásod? https://margit2.hu/ujforumba/nemtudom.gif
Holnap változik a menü, mivel a rakott krumpli eléggé tartalmas, és maradt is bőven, csak borsólevest főzök 2 napra... A gulyásleves 1 héttel elhalasztjuk...
Ügyes vagy a hajfestéssel, hogy magad megoldod... Én bizony nem vállalkozok erre, sőt nem is festetem, mert  a fodrásznőm lebeszélt.. most már hozzászoktunk. wink
Ha reggel jól bekajáltatok, akkor nem csoda, ha kibírtátok 1 óráig, az ebédig... Én azért sokat egyszerre nem is ehetek, nem is esik jól... de naponta legalább 5-6 alkalommal eszek, már ezt is megszoktam.

Klári!
Ma délután is pihentem, de később feküdtem le, így nem is tudtam elaludni... Azért ez is jól esett. Most meg már az uzsonnán is túl vagyunk.. már csak nagyon keveset eszünk... én valószínű zabkását aszalt áfonyával és fahéjjal és nyírfacukorral megszórva... esetleg még 1 alma is lecsúszik majd. tongue
Már nem is tudom, hogy mekkorák az unokáid?  Mindenki jól van nálatok?   https://margit2.hu/ujforumba/nemtudom.gif

16,919

Válasz: Társalgás

Mi is végeztünk kint, még itatnom kell majd. Ma én vagyok a soros.


Margitka!
Köszönöm kérdésed, mindenki jól van.Kitti 6, Nóri 4, Hanna pedig 2 éves lesz. Akartam képet feltenni, de már belépni se sikerült. A zabkásád tasakos? Vagy főzöd?



Most dicsérgetem magam, sikerült az előbb elkapni egy  kakast, kicsit bába kakas kinézetű szegény, így reggel megkopasztom, és rizses husi lesz, előtte  valami könnyü leves, gyümölcs, esetleg zöldbab. Á ,de az nem, most gondolkozom, tegnap  borsó,  ma lencse gulyás, nem lesz holnap is hüvelyes. Csak a gyümi lessz a befutó.

16,920

Válasz: Társalgás

Klári!

Hú de repül az idő! Aranyosak lehetnek a kis unokáid! https://margit2.hu/ujforumba/law.gif

Két megoldás van, ha a régibe nem tudsz belépni. Első,  ha újra regisztrálsz... ugyan akkor a régi képeidet már nem látod, de tudsz berakni képet. A másik pedig, az az új képfeltevő, amit már mi is használunk. Alul a "Képfeltöltés" mellett kattints rá a Képfeltöltés2-re! Újabban már én is innen rakom be legtöbbször a képeimet. smile

A zabkását és 50 dkg-os zabpehelyből főzöm. Nagyon szeretem. tongue

Most már rendet raktam a könnyű vacsora után. Én csak elköszönni jöttem mára.


További kellemes estét, és nagyon jó pihenést! http://margit2.hu/ujforumba/wave.gif


Nyugodalmas jó éjszakát kívánok Mindenkinek!  http://margit2.hu/fotoalbum3/alvolampa.jpg