17,377

(31,330 válasz, Margit2 forum fórumban)

Szia Ilona!

Csodaszép csokort hoztál ma is!  Nagyon hangulatos a kép, köszi!  https://margit2.hu/ujforumba/law.gif

Éppen elkezdtem válaszolni Neked, amikor csöngött a telefon... a húgom hívott, aki egyedül maradt a lányával, mert a vonat elütötte a párját... Már több, mint egy hónapja volt a temetés... Több, mint egy óráig elbeszélgettünk.. és most nehéz volt újra ideülni a géphez... mert azért közben el-elpityeregte magát a Henikém.  sad

Nektek viszont szuper délutánotok lehetett as gyerekekkel! Látom, hogy ott is kapós a szilvás gombóc! tongue

A fiam amint hazaért, körüljárta  a leendő házánál, alakul már, a lábazat is kész... De aztán ment is fel fürödni, mert elég fáradtan ért ma haza... Az almás sütiből még nem is adtam Neki, de majd a fürdés után kap... A férjem viszont rájárt szépen. https://margit2.hu/ujforumba/finom.gif

17,378

(31,330 válasz, Margit2 forum fórumban)

Lia!

Igen, tudom, hogy van, aki nem szereti a mazsolát. Szerencsére nálunk mindenki kedveli. A munkásokat is megkínáltam, Ők is megdicsérték, ízlett mindegyiknek. smile

A szél itt se csillapodik, egész nap fúj. De ugye körben vannak fák és bokrok, így nem volt zavaró a munkában sem. Holnap azért még nem lesz akkora a hőség, szombaton és vasárnap meg úgysem lesznek itt, csak majd hétfőn jönnek újra...

Holnap már a nagy fiam is szabin lesz, van elintézendő dolga... Én is igyekszem majd korán kelni, mint minden reggel, mert teendő az most még több akad...

17,379

(31,330 válasz, Margit2 forum fórumban)

Szia Lia!

Akkor jó étvágyat  a finom ebédhez mindnyájatoknak! Vagy, ha már Ti is megebédeltetek, akkor váljék egészségetekre! smile

Ma még nekem nem kellett főzni, de azért sütöttem egy tepsi almás pitét. Éppen most teszteltük ebéd után. Nálunk ebből sem hiányozhat  a mazsola... Bár még langyos, de nagyon finom lett.  tongue
Hoztam kóstolót is:

http://kepmester.silihost.hu/images/279/11070/00000304.jpg



Az idő hasonló, szép napsütés van, de a szél erősödik itt is reggel óta...  még szerencse, hogy eső eddig nem volt, így szépen megy  a munka is odakint.  A férjem leszedte ma is a paradicsomot, így már tele lett a körasztal a hársfa alatt... Ha minden jól megy, akkor szombaton lesz a befőzése. wink

17,380

(2,213 válasz, Margit2 forum fórumban)

Orvosi szempontból nincs remény…

A lány 17 éves volt. Télen a barátnőivel síelni ment a hegyekbe, és ott olyan szerencsétlenül esett, hogy úgy vitték le hordágyon a völgybe. Ilyesmi gyakran megtörténik a hegyekben. A lány nem törte el sem a kezét, sem a lábát, mozdulni mégsem tudott többé. Először az esés közben bekövetkezett sokk hatására gondoltak, de később megállapították: hátgerincének néhány csigolyája úgy összezúzódott, hogy minden kis mozdulás óriási fájdalmat jelentett a számára.
Az eset reménytelennek tűnt. Megoperálni nem lehetett. A lány 2 évig feküdt nyakig gipszben. Csak a fejét mozdíthatta kissé.
Édesanyja vasárnaponként vonattal utazott lányához a kórházba. Útközben elnézte a kirándulók örömet sugárzó arcát, és azon gondolkodott, mit is mond majd szerencsétlen lányának. Befejező szavai minden látogatáskor ezek voltak:
– Kislányom légy bátor. Egy napon meggyógyulsz!
– Soha többé nem leszek én egészséges, mama… Felelte a lány.

Anyja erőltetve mosolygott, és biztatta:
– Dehogynem, az orvosok megígérték nekem….

Két év múlt el és a lány még nem gyógyult fel. Amikor betegtársai egymás után elhagyták a kórházat, elköszöntek tőle és ezt mondogatták:
– Te is itt hagyod egyszer a kórházat! Hinned kell ebben!
Az anyja pedig hozzátette:
– Gyermekem, higgy magadban, higgy a gyógyulásodban!
– Igen… igen… de hogyan…

A kórház otthonná tud változni. Ha valaki két évet tölt benne, elveszti reményét, hogy valaha is elhagyja. A lány már az ablakon sem tudott kinézni, azt is másoknak kellett megmondani:
– Már rügyeznek az orgonák. Pár nap múlva ki is virágoznak!
Máskor meg ezt:
– Milyen gyönyörűen nyílnak a rózsák a kertben!…
A lány nagyon sok virágot kapott. A látogatók megrendültek a fiatal lány szerencsétlenségén és néhány szál virágot helyeztek ágyára minden alkalommal. A lány hálásan mosolygott. Mégis akkor örült a legjobban, amikor valaki szappant vitt neki ajándékba. Akkor a betegápoló nővér azzal mosdatta minden reggel és este. Ha a fejét megfordította, a párnáján érezte a levendula erős illatát, és közben a gyermekkoráról ábrándozott, amint szülőfaluja domboldalán virágot gyűjtögetett.

A nővér a lány körül foglalatoskodott, mert látogatónap volt, vasárnap.
– Nővér, megérkezett már az édesanyám? – kérdezte a lány.
– Igen, lent van és beszélget az orvossal.
– Az orvossal? Miért?
– Nem tudom.

Amikor a lány édesanyja a szobába lépett, arca szinte át volt szellemülve.
– Gyermekem! – mondta, és örömet mutatva ölelte át a gipsztömeget, amely a lányát körülvette.
– Gyermekem, gyermekem! – mondogatta, és könnyek árasztották el az arcát.
– Te sírsz, mama?
– Örömömben! Éppen most beszéltem az orvossal. Azt mondja, hogy néhány hónap múlva felkelhetsz. Csak erős akaratod legyen, és meggyógyulsz!
– Orvosi szempontból nincs többé remény – közölte valójában az orvos. Tegnap újra megvizsgáltuk a lányát. Ami a legrosszabb, teljesen elvesztette a reményét és átadta magát szerencsétlenségének. Mit csináljunk? Csodák sajnos nem léteznek…

Két emelet választotta el leánya szobáját a folyosótól, ahol az orvossal beszélgettek. Két szörnyű emelet. Az anya lassan, nehézkesen haladt felfelé a lépcsőkön. Azon gondolkodott mit is tegyen. Hogyan segíthetne gyermekén, hogy visszanyerje bizalmát, reményét, még ha sohasem gyógyulhat is meg.
Amikor gyermeke ágyára ült, minden tisztázódott előtte. Észrevette leánya arcán a hitetlenkedést: szemmel láthatólag nem hitt az orvossal való beszélgetés meséjében.
– Mama kérlek ne mondj hazugságokat!
– Miért hazudnék? – mondta csodálkozva az anya, és hangja másként rezgett, mint szokott. Jövő vasárnap majd meglátod, bebizonyítom, hogy hamarosan meggyógyulsz!
– Bebizonyítod? Hogyan?
– Hozok neked valamit, amit még a megbetegedésed előtt kívántál.

Amikor az anya hazautazott, otthon átkutatta az egész házat, összetörte az agyagmalacot, de nem sok pénzt tudott összeszedni. Minden héten el kellett mennie a kórházba, és nem mehetett üres kézzel, a csekély nyugdíjból pedig nem sokat takaríthatott meg. Gondolkozott. Azután levette jegygyűrűjét és megsimogatta. Akkor határozottan felállt és elment az ékszerészhez.
– Asszonyom, nagyon vékony – mondta az ékszerész
– Igen tudom, éveken át hordtam.
Az ékszerész leszámolta a pénzt. És az anya olyasvalamit vásárolt, ami lánya számára a legszükségtelenebb a világon: egy gyönyörű új kerékpárt. Amilyet a lánya mindig is kívánt.
És megint eljött a vasárnap. Az anya a kórház bejáratánál állt kimelegedve, kicsit kócosan. Hozta magával a csillogó új kerékpárt..
– Kerékpár, mama! – nyitotta tágra szemét a lánya a csodálkozástól. Te komolyan hiszed, hogy fel fogok kelni? Hát mégis igaz, amit az orvos mondott? Meggyógyulok mama, Ó milyen boldog vagyok!

A csoda elkezdődött. Amit nem tudott elérni az orvostudomány, azt véghezvitte egy csillogó kerékpár. Nyolc hét múlva a lány először hagyta el az ágyát. Milyenek voltak azok az első lépések…!
Ma már minden nehézség nélkül kerékpározik, azon a kerékpáron, amit édesanyja, maga is reménytelenségbe esve, utolsó pénzéből vásárolt…
Igen, így történt. Azóta az anya éjszakánként különleges mosollyal merül álomba, és arra gondol elmerengve, hogy “Ugye megbocsájtják nekem az égiek, hogy én magam sem hittem a dologban…” ?

17,381

(1,930 válasz, Margit2 forum fórumban)

http://kepmester.silihost.hu/images/279/11092/00000087.jpg

17,382

(2,759 válasz, Margit2 forum fórumban)

Peti új esernyőt vesz, és fél, hogy ellopják. Ezért egy cédulát tesz rá a ruhatárban:
"Ez az esernyő a középsúlyú ökölvívó bajnoké, aki három perc múlva visszajön."
Mikor indul haza, az esernyő helyén csak egy cédulát talál, amin ez áll:
"Az esernyőt a hosszútávfutó bajnok vitte el, aki soha nem jön vissza."


- Ki az abszolút örökzöld énekes?
- ???
- Fenyő Miklós.


A bogarak fociznak a réten. A hőscincér odamegy az egyik, padon ülő bogárhoz és megkérdezi:
- Te miért nem játszol?
- Nem látod? Én vagyok a cserebogár.

17,383

(3,346 válasz, Margit2 forum fórumban)

https://margit2.hu/forumba-kepek/orkenyi-eva.jpg  https://margit2.hu/forumba-kepek/orkenyi-eva2.jpg  https://margit2.hu/forumba-kepek/orkenyi-eva3.jpg

Ma 88 éves Örkényi Éva magyar színésznő, a József Attila Színház örökös tagja.
Film: Különös házasság; Valaki; Már megint a 7.B!; A Palika; A Nagyasszony...
Sorozat: Szomszédok...


https://margit2.hu/forumba-kepek/can-togay.jpg https://margit2.hu/forumba-kepek/can-togay2.jpg https://margit2.hu/forumba-kepek/can-togay3.jpg

Ma 65 éves Can Togay, olykor Can Togay János, Balázs Béla-díjas magyar filmrendező, forgatókönyvíró, színész, költő, kurátor, kulturális diplomata, egyetemi tanár.
Filmek: Malina; The Blue Exile; A Hídember;
            A nyaraló - itt rendező...; Szerelemtől sújtva - itt forgatókönyvíró...

17,384

(31,330 válasz, Margit2 forum fórumban)

http://kepmester.silihost.hu/images/279/11066/00000067.jpg

Sziasztok!  Mindenkinek szép napot kívánok mára is! https://margit2.hu/animaciok/szia.gif

Elég jól aludtam, de nem úsztam meg felébredés nélkül most sem az éjszakát. Jelenleg 20 fok van, és kicsit jár a levegő, ez most kellemes is.
Ma még nekem nem kell főzni, de megállapodtunk a holnapiban a fiammal, amit ismét két napra tervezek főzni. Borsóleves és rakott krumpli lesz itt is, mint ma Liáéknál. tongue
A munkások is megérkeztek már egy kis bússzal. Most vitte ki a kukát a férjem, jó, hogy eszébe jutott, hogy ma lesz a szemét elszállítás...

Már megfőtt a reggeli kávénk. Úgyhogy kezdhetjük is a friss kávéval a napot! https://margit2.hu/fotoalbum6/kvtiszik.gif https://margit2.hu/fotoalbum6/kvtiszik.gif

Akkor itt a későbbi kávé:


http://kepmester.silihost.hu/images/279/8453/00000079.jpg http://kepmester.silihost.hu/images/279/8453/00000079.jpg http://kepmester.silihost.hu/images/279/8453/00000079.jpg

17,385

(31,330 válasz, Margit2 forum fórumban)

Szia Ilona!

Látom, hogy még Te is benéztél. smile
Bizony meglepően gyorsan elkészültek a munkákkal ma is. Szuper, hogy ilyeneket lehet már használni.  Aztán a többi munka már azért nem lesz ennyire látványos, és gyors sem... ezt mi is így gondoljuk... de a lényeg, hogy tető alá kerülhessen majd  a ház.. Utána majd alakul a többi is, ahogy tudnak jönni a dolgozok, és előbb-utóbb majd a végére is érhetünk... Csak csinálják meg szépen, precízen.  wink

Én is csak elköszönni jöttem már vissza a géphez a vacsora után.  A fiam kezdte el a fürdést... de hét közben mindig Ő az első, hiszen 6 óra után már indulnia is kell itthonról... Igaz mi is korán kelünk majd...
További kellemes estét, és nagyon jó pihenést! http://margit2.hu/ujforumba/wave.gif



Nyugodalmas jó éjszakát kívánok Mindenkinek!  http://margit2.hu/fotoalbum3/alvolampa.jpg

17,386

(31,330 válasz, Margit2 forum fórumban)

Lia!

Akkor ezek a fotók most emlékeztettek azokra az időkre... De hogy halad az idő! ... Már 12 éve?   https://margit2.hu/ujforumba/fejvakaras.gif
Ma is igyekezett haza a fiam Pestről, egyből ment ki, és nézte a mai munkálatok eredményét. Ő is meg volt elégedve. Aztán megnéztük a fotókat, majd a videókat is, mert azt is készítettünk.  smile

Bizony el is tesszük ezeket a fotókat, jó lesz majd emlékeztetőnek itt is... A csöveket is érdemes lehetett lefotózni, majd erre is odafigyelünk!  https://margit2.hu/ujforumba/papakacsint.gif

17,387

(31,330 válasz, Margit2 forum fórumban)

Sziasztok újra!

Lia!
Nekünk holnapra maradt ebéd. Majd holnap eldöntötjük, hogy mit főzzek, majd reggelig megegyezünk. Nálatok is nagyon finom ebéd lesz. tongue

Szerencsére ma is szép idő lett a munkálatokhoz. Hatalmas autókkal jöttek a dolgozók. Természetesen fotókon megörökítettük emléknek... Én még ilyen betonpumpát nem láttam, nekem már ez is élmény volt:

http://kepmester.silihost.hu/images/279/11114/00000002.jpg

http://kepmester.silihost.hu/images/279/11114/00000003.jpg

Ez 30 méter magasra kinyújtható, itt látható is.

Na és, hogy mennyit segítenek, gyorsítják a munkát!  Csak ámultam. Ma 1 órára el is készültek az alapok bebetonozásával.

http://kepmester.silihost.hu/images/279/11114/00000004.jpg
Itt még az elején fotóztam le a betonozást.

Holnap jöhet már a lábazatkészítés zsalukövekből. Feladat lesz bőven.


Ilona!
Csodás őszirózsákat hoztál! https://margit2.hu/ujforumba/taps.gif
Az nagyon rossz, ha nem tudunk éjjel eleget aludni... De olvasom, hogy azért a gyerekek mellett van munka ott is, ami bizony nem megy könnyen... Pihenjetek legalább délután... ha lehet! https://margit2.hu/ujforumba/law.gif

17,388

(31,330 válasz, Margit2 forum fórumban)

Nagy fába vágta a fiam a fejszéjét, építkezni kezdett. A mai nap már felpörögtek az események, teljes erővel folyik a munka:

http://kepmester.silihost.hu/images/279/11114/00000001.jpg