23,245 Utoljára Ancsa szerkesztette (2023-06-07 15:33:37)

Válasz: Társalgás

https://i.postimg.cc/sGRT7DFX/346833093-284834793983464-3117674165817059955-n.jpg

Hahó!
Én is itt!
Végül is felhős meg napos is a mai nap,eső nem volt,néha még a nap is kisütött.
Olyan semmilyen nap,ma még nem kellett mennem dolgozni,de holnaptól már igen,vasárnapig...
elültettük a kis gránátalmafát,sikerült talpra állítani a kőedényt,Laci megtöltötte földdel,abba ültetük,kis kerítéssel körbefogtuk,hogy védjük a macskáktól,le ne törjék.Kíváncsi leszek megmarad e?Állítólag nagyon szép virága van,még ha a termés nem is érik be..
Lia!
Rettenetes mennyi beteg van,milyen jó hogy hazaérve leülhetsz enni,van segítsséged.
Ilona!
Mennyi finom buktát sütöttél!!Remélem sikerült az ügyitézés,én nagyon utálom,de azt is meg kell csinálni,a sorállást nem bírom...

Mostanában sűrűn van földrengés azon a környéken,és egyre erősebb úgy veszem észre,hullt vakolat ,meg repedtek meg tömbházak falai,de személyi sérülés szerencsére nem volt.Biztosan az ott élő emberek már idegileg ki lehetnek ,félnek,hogy mi jöhet még?

23,246

Válasz: Társalgás

https://i.postimg.cc/f3z1y4pm/FB-IMG-1686197078852.jpg
Szép jó reggelt,Medárd napján, nálunk süt a nap,de jósolnak  hirtelen záport.
Viszek ernyőt, munkába sietek.
Legyen szép napunk !!

23,247

Válasz: Társalgás

Sziasztok.
Nagyon szép napot kívánok én is. Újra csütörtök, csak úgy rohannak a hetek, mintha gyorsabban forogna a föld. Reggel voltam vásárolni, ebéd után indulok dolgozni, jó lenne nyugiban dolgozni.
Itt még nem esik, de fülledt meleg van, ha ma esik 40 napig fog esni az időjósok szerint.

23,248

Válasz: Társalgás

https://i.postimg.cc/681nkwB3/FB-IMG-1686027904165.jpg
Hahó, most tudok kicsit benézni.
Itt egész nap sütött a nap,teljesen jó idő volt. Felhők ugyan voltak,de eső nem.
Hazafele kitaláltam mit főzzek, beléptem a piacra,így zöldbableves lett,rántott cukkini,és sütöttem újkrumplit mellé, hólyagos cseresznye volt a desszert.
Jól laktunk ,mint a duda,pihenünk, holnap folytatjuk a munkát.
Lia!
Remélem könnyű napod lesz ma!

23,249

Válasz: Társalgás

Sziasztok!

https://scontent.fbud6-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/352077324_789856492533306_6103267673789680921_n.jpg?_nc_cat=106&cb=99be929b-3346023f&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=z5Gl0x_J8lQAX8NlDRe&_nc_ht=scontent.fbud6-3.fna&oh=00_AfD20RoEHZDR5HMr-3KbR7FyY6sVaVA-RXMnhzqWl7QnkA&oe=6488978F


Tegnap rá ment az egész napunk az intézkedésekkel. Annyira jöttünk haza csak, hogy megebédeltünk. Mire késő délutánra elintéztünk mindent jól el is fáradtunk.
Közben már be is vásároltunk, sok dolog fel is volt írva ami hiányzott a konyhából. Az eső itt is esett megint, meg még az éjjel is.

Vettünk almát ma lesz belőle almás, már rég volt. Fehér babból lesz leves, de én megkívántam a káposztás tésztát így nem hagyom ki. Nem nagyon megy a bab mellé, de kevés levest eszek, vagy kihagyom most. A levesbe teszek kolbászt, az meg elég a férjemnek jól lakik vele, többet nem tud enni.

Lia!

Én nem bánnám, ha nem esne 40 napig! Még rossz olvasni is, hogy mennyi skarlátos beteg van!


Ancsa!

Tegnap finomat főztél a cukkini biztos finom volt rántva!

23,250 Utoljára Lia szerkesztette (2023-06-09 09:03:14)

Válasz: Társalgás

Sziasztok.
Nagyon szép napot kívánok én is.
Ma szabadok vagyunk, vásárolni kellene elmenni, de olyan eső volt, a csatorna nem bírta elnyelni az utcán a vizet, bugyogott vissza. Már elég lenne  az esőből.

Ancsa.
Tegnap megdolgoztattak bennünket, fáradtan értem haza, de talán a hétvégén sijerül pihenni, de sz meg olyan gyorsan eltelik.

Ilona.
Finomat főzöl, akkor sikeres volt a tegnapi vásárlásotok is.

Margitka.
Szerencsés hazautat kívánok.

23,251 Utoljára Ancsa szerkesztette (2023-06-09 20:13:52)

Válasz: Társalgás

https://i.postimg.cc/WdDvgwBd/FB-IMG-1686285739306.jpg
Szervusztok,pici szünetet tartok,addig benéztem. Itt tegnap Medárd napján szép idő volt,ma egész nap esik hol jobban,hol kevésbé...nafyon vacak idő van.
Alig várom hazaérjek.
Tegnap délután még bosszúság is ért, valami eltévedt nyerges vontató akart befordulni a mi utcánkból, a szemben lévő kisutcába,persze,nem nagyon sikerült neki,az egy szűk kis utca,elég éles kanyar,és addig taktikázott, míg kidöntötte a kő virágtartómat a ház előtt a járdán, tele van fülfűvel,az mind kiborult belőle, mire kiszakaltunk a zajra,már eltűnt...Laci azt mondta bebetonozza,már másodszor  borítják ki,pedig fenn van a járdán, a szegélyen erről, ha történetesen állna ott valaki azt elsodorja, épp egy kis kutya ment ott emberekkel,úgy megijedt,agyon is üthette  volna.
Margitka!
Síma  utat hazafele.

23,252

Válasz: Társalgás

Remélem minden rendben mindenkinél, ebben a szélsőséges időjárásban. Itt egész délelőtt szakadt az eső, most délutánra lett egy kicsit jobb idő. Dolgoztam is egy kicsit, így hétfőre kevesebb marad. Holnap takaritani szeretnék, a virágos kertet kelkene rendbe tenni az elnyílt virágokat levágni. Majd meglátjuk mit enged az időjárás.

Pihenjetek jól.

23,253

Válasz: Társalgás

Sziasztok!

https://scontent.fbud6-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/351768658_1955575298110854_3636074563678811781_n.jpg?stp=dst-jpg_s640x640&_nc_cat=101&cb=99be929b-3346023f&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=YBJ-WCruX0cAX84x6Fh&_nc_ht=scontent.fbud6-3.fna&oh=00_AfAE_wTwr_dlZzaC2kG4b7W6e9YIAv5h-ckfZnOwVOuxQg&oe=6488481A


Lia!

Itt  is esik az eső ahogy csak eshet! Már ez tényleg sok, a kertre itt nem lehet rámenni, áll a víz! Egész nap ilyen rossz az idő.
Holnap sem lehet kint semmit csinálni, a füvet is kellene megint nyírni de ezt sem lehet.

A mentők is igen dolgoztak egész nap, rossz azt is hallani mikor száguldanak el a főúton!

23,254

Válasz: Társalgás

https://i.postimg.cc/K1PxZD3C/350673394-201910009419989-1379986633563027473-n.jpg

Szép estét mindenkinek!
Rossz idő volt ma,így kinn nem nagyon tudtam tevékenykedni,az ibolyáimmal piszmogtam,át és szét ültettem párat.Laci a padláson töltötte a nap nagy részét,elkezdte az elválasztó falat a szomszéd padlásrésztől,mert csak egy csirkehálóval volt elválasztva,az is nagyjából szétszakadva..
Reggel munka van,remélem nem fog szakadni holnap is az eső,kicsit már sok ennyi,ma többször eleredt és nagyon erősen esett..
Mi ma már csak tv-zünk kicsit lefekvés előtt.
Szép álmokat mindenkinek!

23,255

Válasz: Társalgás

https://i.postimg.cc/PqPBWJT3/joreggelt08.png

Sziasztok! Jó reggelt! Mindenkinek szép napot kívánok mára is! https://margit2.hu/animaciok/szia.gif


Gyorsan bejelentkezek. Szerencsésen megérkeztünk tegnap délután. Mivel levest mi is a fagyóból vettünk elő, így az  megoldódott... csicseri borsólevest ettünk. Még egy kis milánóit még összedobtunk. Meg szedtem salátát... A férjem meg a borsóból kitépett egy jó adagot, mert ma friss borsólevest fogok főzni ki is fejtettük. Én még búvártóróst is sütöttem. Aztán először Fecő ért haza, mert tegnap bement Ő is Pestre dolgozni, majd 7 óra után Gáborék is meg jöttek Pestről.


Ancsa!
Aranyos kávés képet hoztál a nevetésről!  smile ... Olvastam a földrengésről, ez félelmetes dolog.
Nagy mákunk volt az idővel, első este esett, és utolsó éjjel... Micsoda bosszúság ért, hogy kidöntötték  a kő virágtartódat, de Laci majd megcsinálja! Tegnap este gyönyörű képpel köszöntél el. https://margit2.hu/ujforumba/law.gif

Ilona!
Te is megjöttél, mielőtt elmentünk kedden és pénteken is hoztál kávét, teszik a 2 kép...  https://margit2.hu/ujforumba/puszi.gif Na és tegnap is kedves képpel jöttél este.
Sajnálom, hogy nálatok is sok eső volt... ez már nem kellene. Remélem, hogy Nektek is kellemesen teltek a hét napjai..

Lia!
Talán most már a betegek száma is csökkenni fog, és kicsit fellélegezhettek. smile
Szerencsénk volt, hogy  nem 2 nappal előbb mentünk Pécsre, mi megúsztuk napközben az esőt, csak éjjel volt felhőszakadás utolsó nap. De Gábor is és Fecó is tudósított az itthoni és a Pest-i helyzetről is...

De most már mennem kell sok a teendő, együtt a család! 

Ma kell főzni, friss borsóleves lesz, meg tojásos nokedli...

A kávénkat is megittuk már a férjemmel együtt. https://margit2.hu/fotoalbum6/kvtiszik.gif https://margit2.hu/fotoalbum6/kvtiszik.gif

Most is hozom későbbre, mint mindig:


https://i.postimg.cc/W1kbFggL/kave15.jpg https://i.postimg.cc/W1kbFggL/kave15.jpg https://i.postimg.cc/W1kbFggL/kave15.jpghttps://i.postimg.cc/W1kbFggL/kave15.jpg

23,256

Válasz: Társalgás

https://i.postimg.cc/Xr44WJ47/FB-IMG-1686368628923.jpg
Sziasztok!
Várom a buszt,megyek dolgozni.
Margitka!
Nagyon boldog névnapot kívánok szeretettel!
Jó, hogy jól alakult a pihenés, ha éjjel esett az nem baj,ha nappal meg jó idő volt.
Majd még jövök, most gyorsan megyek,pusz,pusz.