6,157

Válasz: Társalgás

Juj a termelői piac nagyon izgi,ott tényleg sok különleges dolgot lehet beszerezni!
Nem sok reményt fűzök az ágyhoz,amilyet én szeretnék,azt nem lehet csak úgy kapni boltokban...fáj a szivem azért,amit elpasszoltunk a turiban,,,az tökéletes lett volna...na hátha még kapnak majd,de addig körülnézünk..az eső vigasztalhatatlanul esik továbbra is,én sem szeretek ilyenkor mászkálni...sötét is van...
De menni kell,mert a szüleimnek is kell vásárolni.
Persze hogy nem költjük el mindet,sosem költöm el mindet,mindig van félretéve váratlan helyzetekre!
Ez csak porhintés,ez a fizetés emelés...pont annyival emelik amennyit ki kell fizetni a járulékokra..tulajdonképpen eddig is ennyi volt,csak nem a papirunkon,mert ezt fizették utánunk a vállalkozók,ezt az összeget..most ezt is rátették a papirra..ennyi...esetleg ha megérjük a nyugdijat,akkor fog számitani!

6,158

Ancsa!

Mi tulajdonképpen a méz, és  a kolbász miatt megyünk... de azért már vettünk ott finom sajtot is... szép, friss tojást is... kimentem az udvarra, hát elég nyirkos, az idő, és szemerkél az eső itt is... sokáig biztos nem leszünk ott, mert a szabadban van, és így nem jó még nézelődni sem... csak végigmegyünk, körülnézünk, és sietünk is vissza majd... de nem akarom kihagyni, mert az előzőt elfelejtettem, pedig már akkor is akartam mézet venni...  Igaz, hogy most nincs hiány belőle itthon,. mert épp a hét elején kaptam egy kedves ismerősömtől egy kilót... Ők is saját maguk termelik.
Ezt kaptam:

http://kepmester.silihost.hu/images/279/10607/00000487.jpg

6,159

Sziasztok.
Én is nagyon szép napot kívánok mindenkinek.
Itt szemerkél az eső,nyírkos ronda idő van,fő a húslevesem, kakaóscsigát szeretnék sütni.
Reggelire tojásos velőt ettünk,nagyon régen készítettünk,most nagyon jól esett.

Margitka.
Jók ezek a piacok,szombatonként nálunk is van ott szoktunk mi is kolbászt venni.
Tegnap a második hozzászólást kitöröltem,átírtam.

Ancsa.
Szerencsés vásárlást kívánok.
Nálunk a kiskutya tart ébresztőt hajnalban,akkor a helyére zavarom egy darabig csendben van,aztán nem hagy békén enni kell adni neki.

6,160

Szia Lia!

Nem jött össze az a mai piacon történő vásárlás... Árusok ugyan voltak, de nem jött el mindenki... Valószínű a pocsék idő miatt maradtak távol... vásárló is alig volt... Nem kaptunk kolbászt sem, ugyan árultak, de nem azok, akiktől szoktunk venni, és ezért nem vettünk... Mézet is árultak többen is, akiktől szoktunk venni, azt ígérték, hogy a következő hónapban hoznak majd olyant, amit akarunk, ezt az erdei mézharmatot épp most pörgetik... na majd akkor 1 hónap múlva megyünk érte... Még szerencsére van ebből is egy kevés.  tongue
Azért, hogy ne hiába menjünk, beugortunk a boltba tojásért, mert most a  piacon azt sem láttunk... na és hoztunk kenyeret is...
Már elkezdtem főzni... Ma tárkonyos krumplileves lesz... Meg chilis bab ... nekem bab nélkül külön egy kis  húst félretettem... ez már készen  is van...
Na megyek vissza a konyhába, mindjárt kész a leves is....
Akkor jó főzést és sütögetést Neked is! smile

6,161 Utoljára Lia szerkesztette (2018-01-13 15:31:00)

Margitka.
Gondolom így ünnepek után kevesebben vannak az árusok is,itt  sem volt kint minenki aki szikott.Itt az a jó higy minden héten van piac.
Már dolgozik a kenyérsütő a tésztával.
Finom ebéd lesz nálatok is,a héten mi is főztünk krumplilevest,2 napig ettük.

6,162

Lia!

Itt is van hetente piac, ahol néhány őstermelő  jelenik meg... A "Termelői vásár" azért sokkal komolyabb... Ha nem feledkezek meg róla, akkor mindig elmegyek, mert havonta egyszer azért ez is van...
Biztos finom lett  a kakaós csigád, gondolom, hogy közben már meg is sült... Én meg a múlt héten nagyon megkívántam a fánkokat, amikor hoztad... na ma csak nekiálltam, lett is 26 darab szalagos fánk. tongue
Hoztam egy kis kóstolót most én:

http://kepmester.silihost.hu/images/279/10607/00000488.jpg

6,163

Nálam ma is elmaradt a fánksütés,már későn van,nincs kedvem hozzáfogni,viszont sül az almás pitém,olyan jó nagy almákat kaptunk,kifejezetten pitének valók voltak,hát összeállitottam,most forralt bor fűszerkeverékkel szórtam meg az almát!

6,164

Ancsa!

Pedig azt hittem, hogy Te is az új módszerrel sütöd ma már a fánkokat, ahogy említetted is a napokban... Vártam, hogy milyen tippet adsz... Bár én már annyira hozzászoktam ehhez a szalagos fánkhoz, hogy a legszívesebben ezt sütöm... Ezt nem lehet elrontani... Ebéd után sárgabarackos lekvárral ettünk belőle... A férjem azt mondta, hogy délután pudinggal is megkóstolja majd... tongue

Biztos finom lesz majd a pitéd is... már én is régen sütöttem azt... Emlegettem is a férjemnek, hogy van itthon még alma, ami már pitének lenne jó...  hétfőn meg elmegyünk majd veszünk friss almát... de ma a fánkra szavaztak itthon a fiúk... wink

6,165

Lehet  ,holnap nekifogok,frissen esszük majd.Most a pite, holnap a fánk! big_smile

6,166 Utoljára Lia szerkesztette (2018-01-13 15:33:24)

Hú de gyönyörűek,szép szalagosak.Köszi a kóstolót.
Nekem is megsültek a csigák csak most telefonról nem tudok képet hozni.

6,167

Átmentünk a boltba húst venni, nem is ártott egy kicsit a levegőn lenni... olyan álmosító az idő... persze esernyőt kellett vinni, mert elég jól esik már az eső.... amikor indultunk, épp csak szemetelt... http://kepmester.silihost.hu/images/279/8707/00000031.gif
Holnap csirkéből pörkölt lesz, már régen nem volt.... Meg sütök egyben karajt is, de azt még be kell pácolni...

Ancsa!
Akkor hajrá holnap! ... Te sem maradhatsz ki a fánk sütésből!  ... http://margit2.hu/ujforumba/eljen.gif

Lia!
A kakaós csigák mindig gyorsan fogynak itt is... Egy időben én is nagyon sokat sütögettem... de most már visszafogom magamat... és a fiúkat is próbálom meggyőzni, hogy nem egészséges a sok édesség... több-kevesebb sikerrel.... De látni kellett volna, amikor bejelentettem, hogy ma fánkot sütök!... Hát úgy örültek, mint  a gyerekek!  big_smile

6,168

Most már én elköszönök... További kellemes estét, jó pihenést! http://margit2.hu/ujforumba/wave.gif

Nyugodalmas jó éjszakát kívánok Mindenkinek!  http://margit2.hu/fotoalbum3/alvolampa.jpg